
Word rechtenboy
Ah. De rechtenboy. Welk een ras apart. Intelligent. Goedgekleed. Dapper. Idealistisch. Onbaatzuchtig. Nobel. Andere studenten kunnen met zeer veel moeite misschien verwijzen naar een of ander lelijk postmodern betongeval, een hoestsiroop voor de arme negertjes, of die keer dat ze hun arm tot aan de schouders in een koeienaars hebben kunnen laten verdwijnen. Maar de volgeling van het recht is de drager van de vlam. De ridder die ons van de barbarij scheidt. Hij die zich met trots kan laten voorstaan op de onmiskenbare waarheid dat hij degene is die de erfenis van de verlichting levend houdt. De verdediger van de rechtsstaat. Geen wonder dat de rechtenopleiding een enorme aantrekkingskracht uitoefent. Velen voelen zich geroepen, maar weinigen zijn uitverkoren. Hoe word je zo’n halfgod? Dat is de verkeerde vraag. Je wordt niet opgeleid tot rechtenboy. Als rechtenboy word je geboren. Het eerste recht is het geboorterecht. Niettemin zijn er enkele waarden en stijltips die ook de amateur zich meester kan maken teneinde zich van lage pol & soc’er op te werken tot respectabele jurist. Bedankt u ons gerust later. En avant.
1) Conformiteit is alles. Als u niet wilt achtergelaten worden door de kudde, kleedt u zich zoals de kudde. Wat betekent dat concreet? U draagt hemden. Veel hemden. Let wel, niet elk hemd is een hemd. Flanellen houthakkershemden zijn voor hipsters. Korte mouwen voor burgies die ejaculeren bij het voelen van hun eerste borst. Ook het merk is niet zonder belang. Ralph Lauren is acceptabel, zij het wat opzichtig. Kies alleszins niets met een pony groter dan drie en een halve centimeter. Paul Smith en Hugo Boss zijn discreter. U draagt er bij voorkeur een lichte trui boven. Er is niets mis met een debardeur.
2) Jongedames zijn blond. Dat is geen stereotiepe veralgemening, dat is natuurrecht. De ideale ratio in een rechtenfaculteit is 60 % blond en 40 % brunette. Andere kleuren bestaan niet.
3) Nu het toch over jongedames gaat. U draagt pareljuwelen. U draagt strakke rijbroeken met leren laarzen. U draagt nauwsluitende blazers. U draagt make-up. U voelt zich naakt zonder uw Michael Kors handtas. Als u iets meer artistiek bent aangelegd — elke regel heeft zijn uitzondering — heeft u iets meer vrijheid. U blijft evenwel winkelen in boetieks met homoseksuele verkopers. Essentiel Antwerp is een goed begin. Iets wildere uitgaansblondines dragen gebleekte, lichtgescheurde jeans die uw gebruinde benen van Californië laten zien.
4) Als u op straat een jongeman ruw tegen een oud vrouwtje ziet botsen, met een open beenbreuk bij die laatste tot gevolg, dan bestaat uw eerste spontane reactie niet in de ambulance te bellen maar de dame te informeren over de draagwijdte van artikel 1382 BW.
5) De rechtenstudent is maatschappelijk geëngageerd. Dat uit zich in aanwezigheid op de plaatselijke pensenkermissen van Deurle, Sint-Martens-Latem en het Zoute. Minstens een van uw dichte familieleden is actief in de gemeentepolitiek. Als hij schepen van milieu is, wordt dat doodgezwegen. Uw ouders frequenteren de Rotary.
6) De Overpoort is een perfect acceptabele uitgaanslocatie. De Coulissen is uw stamcafé. U bent niet gedoopt, maar feest wel altijd mee met het VRG. Als jongedame drinkt u laat op de avond Bacardi cola’s waar u steevast naar refereert als ‘bacco’s’. Als u op uw lijn let, drinkt u bacco light.
7) Heeft u succes in de Overpoort, dan neemt u haar niet mee naar uw ruime appartement aan de Bijloke of de Kouter, maar gaat u naar haar kot zodat u ongepast bezoek nadien vermijdt. Jongedames vallen niet in schaamte met een full bush, maar zijn kaalgeschoren of onderhouden een net getrimde landingsbaan.
8) De rechten is een van de oudste universitaire disciplines met een grote maatschappelijke rol. Dat weerhoudt u er niet van om telkens op een mooie tien te mikken en de rest van uw tijd te spenderen aan de activiteiten van de twee voorgaande punten.
9) Qua ontspanning houdt u van de volgende reeksen: Suits, The Big Bang Theory, De Rechtbank, De Ridder, Gossip Girl. De boeken van John Grisham. De term ‘nouvelle vague’ doet u denken aan een cocktail.
10) Mocht u wiskunde kunnen, studeerde u economie.