Het gat in uw cultuur
Het is triestig gesteld met de culturele bagage van l’étudiant moyen. Buzzfeed en Jay-Z, dat kennen ze, maar Dvorak of Toergenjev, ho maar. Gelukkig zijn er nog echte helden, die bereid zijn om jammerende studenten uit het moeras der middelmatigheid te trekken en het gat in hun cultuur te dichten. Deze week: een gemotiveerde bloeddonor (aka De Rode Ridder) en eerstejaarsstudente Taal- en Letterkunde Flore Kluysse.
De speech van de Rode Ridder
Cultuur is het belangrijkste wat er is en komt in drie vormen: (telt op zijn vingers) Eerst in fysieke liefde, dus seks (kijkt onze redactrice recht in de ogen). Twee is natuur, drie is cultuur. Mijn idool toen ik een jaar of 20 was, was John Lennon. Wat die man allemaal zei, geniaal. Zo’n muziek maken ze vandaag niet meer, behalve misschien Vagabundos, een Gentse band die twee jaar geleden ontstond tijdens de Gentse Feesten. (windt zich nu echt op) Maar de meeste jonge mensen van nu zijn verschrikkelijk. Jullie zijn als zombies! Niemand doet aan seks, er is geen empathie, er is geen altruïsme, familie gaat kapot! De planeet gaat kapot! Je lichaam gaat kapot! Je ziet steeds minder normale lichamen, en vanbinnen zijn ze kapot! Overal waar mensen zijn, gaat de natuur kapot, behalve op Corsica. Als ik elke dag al die auto’s zie, wil ik overgeven. Zonder auto’s en smartphones is er een veel beter leven. Allemaal door die idioten van politici die denken dat we beter worden als we rijker worden.” wijst naar een krant “Mensen moeten minimum 100 jaar terug in de tijd: terug naar de natuur. En minder is meer, wat economie betreft bijvoorbeeld. Meer liefde! Meer seks! Maar mét liefde, hé. Fysieke liefde!”
Op de vraag wat onze Rode Ridder graag eet, wijst hij ostentatief naar de koekjes op tafel: “Alles wat gratis is. Niks speciaals dus. Ik ben veganist. We hebben geen recht om iemand te doden.”
Flore Kluysse, 18 jaar en een kersverse Blandina.
Met haar keuze voor Taal-en Letterkunde zet Flore opnieuw even in de kijker dat jongeren wel degelijk belang hechten aan cultuur. Maar wat houdt een achttienjarige bezig op een doordeweekse dag? Een toneelvoorstelling of optreden meepikken zit er altijd wel in voor de eerstejaarsstudente Engels-Nederlands. “Wat mij vooral stoort, is het gebrek aan interesse in poëzie. Zowel van studenten als van de oudere generatie. Dat terwijl er zoveel mooie poëzieverzamelingen zijn. Een echte aanrader is volgens mij een van de gedichtenbundels van Bukowski.” Maar Flore is ook positief: “De manier waarop mensen vandaag de dag hun tijd verdelen is over het algemeen wel goed. Er is een mooi evenwicht tussen werk of studies en vrije tijd. Iedereen heeft andere interesses en dat maakt de wereld net interessant.” Daarnaast hebben we te maken met een nieuwsgierige Blandina. “Ik ben nog maar twee weken bezig, maar ik kijk al uit naar alles wat de proffen ons kunnen aanraden.” Hopelijk stellen de proffen Flore niet teleur.
Nieuwe reactie inzenden